HİZMETLERİMİZ
Son teknoloji Tsudakoma marka çözgü - haşıl makinemiz sayesinde, tek tel çözgü - haşıl ve leventten levende haşıl makinelerimiz ile hazır çözgü satış servisi ve fason çözgü haşıl hizmeti vermekteyiz. Ayrıca kendi üretimimiz için de çözgüler hazırlamaktayız. Sentetik çözgü haşıl sistemi olduğundan, Cupro - Floş - Polyester - Naylon vb filament iplikler çözgü haline getirilmektedir. Kapasitemiz 800 ton / yıl dır.
Bünyemizde bulunan armürlü  rapierli tezgahlarda, 20 denye - 1100 denye aralığında,  daha çok sentetik çözgü iplikleri ile, atkıları kesik elyaf (pamuk, viskon, vs.) veya filament ipliklerden oluşan, bayan giyime yönelik fantezi kumaş ve spor giyim ya da askeri giyim ve aksesuara yönelik teknik kumaş üretimlerimiz yapılmaktadır. Pamuk, naylon, polyester, viskoz ve karışımları konstrüksiyonlarından oluşan kumaş türleri geniş bir ürün yelpazesi oluşturmakta ve yeniliğe sürekli açık olan şirketimizin kumaş ihtiyacını karşılamaktadır. Dokuma  kapasitemiz yılda 7.500.000 metreye ulaşmaktadır.Düz boya bölümümüz bölgenin en büyük, en çeşitli ve en kaliteli makine parklarından birine sahiptir. Makine parkımız :
-5 kg, 10 kg dan oluşan boya test makineleri ile,
-100 kg, 200 kg, 300 kg ve 400 kg'luk jet, long horn, HT jigger ve atmosferik    jigger makineleri ile,
-Pad - Batch boya, Fırça, Yakma, Sanfor, Kalender, Biancalani Aero Due tuşe makineleri ile,  eksiksiz bir boya tesisi sunmaktadır.


1995 yılından beri, baskı departmanımız yılda 7.500.000 metre kapasite ile faaliyet göstermektedir. Bir adet 12 adet renk Reggiani marka rotasyon baskı makinesi ve 15 metre basabilen numune baskı makinemiz mevcuttur. Firma bünyesinde bulunan şablon dairemizde hazırlanan desenler, titiz bir şekilde şablonlara geçirilmektedir.Tam ekipmanlı renk laboratuarımızda yapılmış olan fizik ve kimyasal testlerden sonra, işletmemizde, polyester, naylon, pamuk, viskon ve floş ipliklerden oluşan dokuma ve örgü bezlere dünya tekstil standartlarına uygun, boya ve terbiye yapılmaktadır. Modanın kaçınılmazı haline gelen elastanlı bezler de bunlara dahildir.


Talebe göre değişen finisaj işlemleri, geniş bir çeşit sunmaktadır: krinkl, yanmaz apre, su geçmez apre, leke tutmaz apre, taş ve enzim yıkama, yumuşak tuşe gibi değişik finisiyonlu kumaşlar üretebilmektedir.
Mevcut akredite laboratuarımızda yapılan testlerden sonra, kumaşlarımız vakumlanıp, sevk edilmeye hazır hale getiriliyor.
Fason olarak da hizmet verdiğimiz boya ve finisaj bölümlerinde, kapasitemiz yılda 5.000 Ton'a ulaşmaktadır.


Kaplama tesisimiz, 1995 yılında inşa edilen ikinci fabrikamızda, 1996 yılında faaliyete geçmiştir. Bursa'nın ilk kaplama tesisi özelliğini taşıyan bu işletmemiz, Stork marka makinemiz ile, özellikle teknik kumaş taleplerine cevap vermektedir.

Kumaşlara su geçmezlik verdikten sonra, arzuya göre, poliüretan, akrilik, gumi, köpük, milk, sim ya da pvc (plastik) kaplama ve kalender yapılabilmekte.

Tekstil sektöründe önemli bir yeri olan kaplama, spor giyime ve kayak kıyafetlerine yönelik kumaşlara uygulanabildiği gibi, yüksek mukavemetli askeri kumaşlara da uygulanıyor.

Kaplama tesisimiz yılda 6.000.000 metre kaplamalı kumaş üretmektedir.

Deneyimli ve dikkatli çalışan kadromuz ile, bir çok kumaş kalitesine baskı yapabilmekteyiz. Fantezi kumaşların yanı sıra, dokuma ve örgü kumaşların çok çeşidine baskı üretimimiz mevcuttur :
Polyester, pamuk, viskon, ince naylon ve örgü kumaşları basabildiğimiz gibi, askeri giyim ve aksesuarlarına yönelik, kendi imalatımız olan ve Cordura markası ile Türkiye'nin tek üreticisi olduğumuz yüksek mukavemetli naylon kumaşlar satışı gerçekleştirmekte.

Reaktif, ronjan, dispers, pigment ve asit baskı türleri ile geniş bir müşteri kitlesine hizmet vermekteyiz.


Gelişim ve değişimin en hızlı yaşandığı tekstil sektöründe, müşteri talepleri doğrultusunda hedeflenen kalitenin dünya standartlarına uygun olarak çalışılması amacımızdır.
Bu doğrultuda titiz bir kontrolden geçen kumaşlarda, ham kumaş ve mamul kumaşın kontrolünün sağlıklı yapılması baz alınır. Kat - kanat kontrolü, partiler arası renk farkları gibi kontroller, tam techizatlı laboratuarımızda bulunan renk ölçüm cihazında (spektrofotometre) bakılıp, arşivlenme ve raporlama yapılmaktadır.
İşletmemizde kalite kontrol faaliyetlerine destek olmak için çok kapsamlı bir kumaş test laboratuarı devreye girmiştir.

Laboratuarımız 2002 yılında Batı Dokumacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde kurulmuştur.

Kuruluş amacımız hızla gelişen tekstil pazarında şirketimizin kalite ihtiyacını uluslar arası izlenebilirliğe ulaştırmak amacı ile test ve deney çalışmalarında bulunmaktır.

İstenen test hizmetlerinin doğru ve hassas olarak yerine getirilmesi, tarafsızlık, bağımsızlık ve dürüstlük ilkeleri çerçevesinde yapılmaktadır. Bu politikayı gerçekleştirmek üzere kullanılan cihazların izlenebilir kalibrasyonları her yıl yaptırılmakta, çalışan teknik personel eğitilmekte ve uygun çalışma ortamı sağlanmaktadır.

Laboratuarımız kurulduğu yıldan itibaren, Next akreditasyonu almıştır ve her bir test için dünya standartlarında cihazlara sahiptir. Yeni standartlar eklemek için çalışmalarımız sürmektedir.
Laboratuarımızda uluslar arası normlara uygun ve sürekli izlenebirliğe sahip kondisyon odası ile test sonuçlarının sağlıklı değerlendirilmesi için karanlık oda mevcuttur. Burada, genel olarak müşteri beklentileri doğrultusunda, kumaşların istenen özellikleri taşıyıp taşımadığını belirlemek amacı ile, testler yapılıp sonuçların uygunluğuna göre işletmemize yön verilmektedir.


Laboratuarımızda yapılan testler :


*EVSEL YIKAMAYA VE TİCARİ MÜESSESELERDE YIKAMAYA KARŞI RENK HASLIĞI

*SUYA KARŞI RENK HASLIĞI TAYİNİ

*TERE KARŞI RENK HASLIĞI TAYİNİ

*DENİZ SUYUNA KARŞI RENK HASLIĞI TAYİNİ

*KURU TEMİZLEMEYE KARŞI RENK HASLIĞI TAYİNİ

*SÜRTÜNMEYE KARŞI RENK HASLIĞI TAYİNİ

*YIKAMA VE KURUTMA İŞLEMLERİ SONRASI BOYUTSAL DEĞİŞİM

*SERBEST BUHAR ETKİSİYLE OLUŞAN BOYUT DEĞİŞİMİNİN TAYİNİ

*KUMAŞLARDA YÜZEY ISLANMASINA KARŞI DİRENCİN TAYİNİ

*BALİSTİK SARKAÇ METODU İLE YIRTILMA KUVVETİNİN TAYİNİ

*KUMAŞLARDA HAVA GEÇİRGENLİĞİNİN TAYİNİ

*KUMAŞLARDA SU GEÇİRGENLİĞİNİN TAYİNİ

*MARTINDALE METODUYLA KUMAŞLARIN AŞINMAYA KARŞI DAYANIMININ TAYİNİ

*KUMAŞLARDA YÜZEY TÜYLENMESİ VE BONCUKLANMA YATKINLIĞININ TAYİNİ

*KUMAŞLARDA KOPMA MUKAVEMETİ TAYİNİ

*KUMAŞALARDA YIRTILMA MUKAVEMETİ TAYİNİ

*DİKİŞ KAYMASININ TAYİNİ

*KUMAŞLARDA KALICI UZAMANIN TAYİNİ

*İPLİKLERDE BÜKÜM TAYİNİ

*İPLİK NUMARA TAYİNİ


Enerji olarak doğalgaz kullanılan fabrikamızda ve doğal kaynaklarımızı bilinçli kullanmak amacı ile, çevreyi koruyan arıtma sistemleri ve ısı geri kazanım tesisi sayesinde, enerji tasarrufu sağlanmakta ve çevreye olan duyarlılığımız ön plana çıkarmaktadır.


Fabrika 1
:
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Mustafa Karaer Caddesi No: 20 16369 BURSA / TURKEY
Tel
:
+90 - 224 - 261 03 40 (pbx)                                    Fax   :   +90 - 224 - 261 03 46
Fabrika 2
:
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Karanfil Sokak No:5 16369  BURSA / TURKEY
Tel
:
+90 - 224 - 261 03 40 (pbx)                                    Fax   :   +90 - 224 - 261 03 46
İstanbul Ofis
:
Hacı Mansur Sokak Gaye İş Merkezi No : 23 K: 2/8 34365 Nişantaşı İSTANBUL / TURKEY
Tel
:
+90 - 212 - 233 10 93 / 233 04 59                          Fax   :   +90 - 212 - 241 28 80